Osobnosti o hale

„Já myslím, že se to nelíbí nejen mně, ale že se to nebude líbit asi nikomu od koní. Jsem zásadně proti, jako předseda překážkové asociace udělám maximum, aby se tuhle myšlenku nepodařilo uskutečnit. Ať si postaví hokejovou arénu někde třeba v Popkovicích místo ploché dráhy. Proč zkazit jeden z nejkrásnějších koutů světového turfu, zničit ho nějakou hokejovou halou, šestipatrovým parkovacím domem? Nemyslím si, že to do budoucna může s turfem spolupracovat, ba naopak, bude to rušit. Budou tam různé akce, my budeme na třetí koleji. Nechápu, co je to napadlo.“ Josef Váňa..
...
zdroj isport.cz
„Nelíbí se mi to, do dostihového prostředí se takový megalomanský projekt nehodí!“ zařval Václav Žižka, správce dostihové dráhy.
Zastává názor, že nová hala poškodí historické závodiště.

...
zdroj hokej.cz

„Sport je tradicí města. Přeji si, abychom psali krásnou historii Velké Pardubické i Dynama Pardubice. Ale vedle sebe by podle mě neměly fungovat. Budu staromilec a tento projekt nepodpořím.“ Jaroslav Müller
...
zdroj hokej.cz

Miroslav Petráň (exposlanec, architekt) nebo Lenka Gotthardová (bývalá ředitelka hřebčína Kladruby nad Labem). Server publikoval především názor Petráně: „Nedovedu si představit důvod, proč zkušený podnikatel zamýšlí investovat obrovské prostředky do objektu, který z výtěžku svého provozu může zaplatit možná maximálně své provozní náklady a zůstat v lepším případě na nulovém hospodářském výsledku, pokud by k tomu nepřistupoval ještě jiný další záměr v území, který by to změnil. Z podobných hal je výdělečná pouze Madison Square Garden v New Yorku. Další haly, a to i v milionových aglomeracích, musí být dotovány. Měli byste si proto položit některé otázky a žádat na ně uspokojivou odpověď… Umístění parkovacího domu je absolutně necitlivým zásahem do organismu areálu. Čtyřpatrový parkovací dům je stejně vysoký jako stávající tribuny, zhruba stejně dlouhý jako celý jejich blok a přiléhá k polovině délky cílové rovinky. Nejenže se tak stává naprosto dominantní stavbou areálu, ale jeho mrtvá fasáda s viditelnými auty naprosto devastuje přírodní vzhled a téměř dvě staletí chráněný krajinný ráz areálu. Nijak to nemění ani pár řad pro diváky u paty objektu. Naopak hotel je umístěn v návaznosti na halu spíše o kontaktu s plochou letiště,“ polemizuje Petráň s medializovanou tezí investora, že parkovací dům částečně využívaný jako tribuna bude výrazným posunem i pro samotné závodiště.
...
zdroj jezdci.cz

„Hezké plány! Novou multifunkční arénu na dostihovém závodišti v Pardubicích má postavit podnikatel Petr Dědek, většinový vlastník pardubického hokejového klubu. Aréna by se měla otevřít v září 2025. Dědek se svým týmem projekt včera představil. Tak doufejme, že to s arénou nedopadne jako s Babišovou halou pro Martinu Sáblíkovou.“
...
zdroj: HN 12. 5. 2022

O čem se nemluví?

Přijde závodiště o parkurové kolbiště?
Závodiště přijde o část pozemků, která je využívána pro parkur. Město se záměrem odprodat/pronajmout pozemky neseznámilo koňáky. Těm tak hrozí, že v budoucnu přijdou o prostory na parkurovou jízdu a sportovní všestrannost.
Přežijí koně halu?
V nové hale se má konat 300 akcí každý rok (to je mnohonásobě víc než v pražské O2 areně). Akce se budou nevyhnutelně konat i o víkendu, kdy jsou dostihy. Lze garantovat, že se zároveň může konat akce v nové hale i na závodišti? Nechalo na to město vypracovat studii? Pokud ano, proč ji tají? Pokud ne, udělá to, než prodá pozemky?
Je dětský a mládežnický sport v ohrožení?
Pokud město investuje miliardu do jednoho projektu, nezůstanou mu prostředky na ostatní sporty. Za všechny můžeme zmínit třeba projekt Dukla sportovní, který má zajistit volnočasové vyžití pro více než 2000 místních dětí. Na oltář haly budou obětováni volejbalisté, basketbalisté, gymnasté, atletické kluby a další.
Hrozí prodej městských pozemků bez znaleckého posudku?
Vypadá to, že pan primátor Martin Charvát s prodejem pozemků panu Dědkovi velmi spěchá. To je v realitním byznysu vždy ošemetné. Musíme se ptát, zda město zvládne vypracovat znalecký posudek, který odhadne skutečnou cenu pozemků. Pokud ano, zveřejní jej? Pokud znalecký posudek nebude vypracován, hrozí, že pozemky budou prodány pod tržní cenou, a městu může vzniknout škoda.
Vznikne sekyra pro městský rozpočet?
Pan Petr Dědek po Pardubicích požaduje, aby pozemky zasíťovaly a postavily k nim nové příjezdové komunikace. Cenovka těchto požadavků (výstavba silnice, parkovacího domu, lávky) se podle zastupitelky Heleny Dvořáčkové vyšplhá na zhruba jednu miliardu korun. Celkový městský rozpočet přitom činí cca tři miliardy korun. Pokud půjde třetina na halu, nezbude na opravy silnic, chodníků, výsadbu stromů, rekultivaci parků, opravy a rozšiřování základních a mateřských škol.
Co se stane se stávající halou?
Pokud Dynamo Pardubice opustí stávající halu, do které byla investována téměř miliarda korun, hala nebude mít využití. Kvůli vysokým nákladům na provoz haly, se do pronájmu nikdo další nepožene.